ŞİİR TADINDA KALIN

Başlatan 3va, 11 Oca, 2006, 01:48

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

3va

sağol kalbimsende...

3va

AZİZ YARİM...

Aziz diyar
El-aziz
Maden'in gülü kokmuyor sensiz
Hala haritanın sağ köşesindeyiz
Her defasında sensiz
Her defasında sana dertliyiz
Aziz yarim
Sanki ben hala 25 sen hala 18

Değişen hiçbir şey yok bak bizde
Telvelerin kabardığı diplerde
Eşrefin oturduğu mahalledeyiz
Öyle bir özlemişiz ki seni
Artık dönsen de olur dönmesen de
Biz her daim yine sana sitemli
Yine sana hasret gideriz

Aziz yar
Sen bir sabah bu şehri başıma yıkıp gittin
Dağları deviriverdim üstüme
Hiç çekinmedim
Ben bu şehirde bir daha da sabah görmedim
Günaydınlar olmadı günler aymadı sensiz
Karalar çekildi gözümün ferine
Son soluğumun dibine çöktüm öylece
Gidişin gibi durdum şuracıkta
Her gün şu köşe başında kaç yıllar saydım
Hiç yaşamadım sensiz
Ama hep yaşlandım inadına

Her hazan hep uzun geçti bu şehirde
Ben bir El-aziz'e bir de sana kıyamadım işte
Her hazan hep hüzünle geçti bu şehirde
Ben bir El-aziz'e bir de sana kıyamadım işte

Daha geçmedi benim sana ağrılarım
Salındığın sokaklar hala süzüm süzüm
Bütün duvarlarda durur yine gül adın
Hiç dayanmadım hiç dayanamadım
Bu enkazın altında seni düşünmeden yaşamadım
Yaşayamadım..

Ben sana nerde yanlış yaptım aziz yar
Bir sabah gidiverdin aklımı kaçırdım
Anlamadım hatalarımı,hiç söylemedim
Kafamın içinde bu sorularla ölmedim bile bak,ölemedim
Ben kafamın içinde bu sorularla ölmedim ölemedim
Bana bir özlemin kaldı yadigar bu viranede
Derdimi sığdıramıyorum
Yıkılıyorum her geçen gün yokluğunun üstüne
Sıkılıyorum bazen
Sakınıyorum yine de seni gönlümün her köşesinde

Yine duruyor mu toyluğun kabri gamzelerinde
İşvenin alası savrulurdu tellerinde
Ne senden geçilirdi ne bu diyardan gidilirdi
Bir tutam saçın uğruna yaktıydım ben bu şehri
Sonra ben de yandıydım içinde

Hiç gitmedim buralardan senelerce
Sensizlikten gidemedim bir adım öteye
Bir derin yara
Bir derinlikli sevda bıraktın ya sen bana
Paylaşamadığım tek acı hatıra
En anlamlı dua yine sendin bana
Sendin..

(ugur arslan-mutlaka dinleyin)

coffiner

çok güzel olmus arkadasım..Bizimle paylaştığınız için cok ama  cok sağolun.Bak devamını isteriz ha yazmamazlık yapma !!!
Belki yorum eklemiyorum ama muhakkak okuyorum...
tekardan sağol...

3va

zamanını ayırıp okudugun
bi de dayanamayıp cvp yazdıgın için ben teşekkür ederim arkadaşım saol :)
karşılık beklemeden yazıyorum bunları
okuman bile yeterli
devamı gelicek inşallah
ne var ne yok hepsini paylaşmak istiyorum
burası bambaşka biyer ya
sıradan bi forum diil
benim adam burasıııııııııııı daha ne olsun ;)

Abdulllah

SanaL AleM İşte DalGasıZ DenİzE HerkeZ KapTaN ?

By_Kral

Emeğine ve yüreğine sağlık verliebt gerçekten hepside mükemmel paylaşımın için teşekkürler ;)

Ne seni unutmak için bir çabam var ne de aşkımı körükleyen bir rüzgar... Ne seni görmeden durabilecek kadar güçlüyüm ne de görmeye dayanacak kalbim var

.::BY KRAL::.

3va

rica ederim efendim ne demek
ben teşekkür ederim begenmenize cok sevindim :)

3va

BANA GÖZYAŞI BORCUN VAR !
Adam genç kadına seslendi:
- Bana gözyaşı borcun var!
Genç kadın sordu:
- Nasıl öderim?
Adam gözlerini kırptı;
- Haydi gülümse!
Gülümsedi genç kadın. Adam, cebinden mendilini çıkarıp, borcunu sildi.
Ve mendilini özenle katlayıp, yine kalbinin üzerindeki iç cebine koydu.

Bir demet mor sümbül vardı kadının elinde.
İkisi de bahar kokuyordu...
Biri ilkbahar, diğeri güz.
Adam, seslendi yine;
- Bana mutluluk borcun var!
Genç kadın, biraz mahcup, biraz şaşkın sordu:
-Nasıl ödeyebilirim?
Heyecanlandı adam
- Haydi yat dizlerime!
Genç kadın bir kedi uysallığında, yattı dizlerine usulca.
Adam, şefkatle saçlarını taramaya başladı kadının.
Saçları, güneşe ve yağmurlara hasret hiç yaşanmamış baharlara benziyordu.
Çaresizliğini ördü sırasıra.
Sonra saçının her teline, mutluluğun çığlıklarını bağladı adam.
Yetmedi, gizli düğüm attı... Ağladı.
Hava kararmak üzereydi. Dışarıda yağmur yağıyordu delice.
Adam, sürekli borç defterlerini kurcalıyordu.
Genç kadının gözlerinin içine baktı;
- Bana yürek borcun var!
Borcunun farkındaydı sanki genç kadın, şaşırmadı.
- Bu borcumu nasıl ödeyebilirim?
Adam kollarını uzattı
- Haydi tut ellerimi!
Sümbül kokusu sinmiş ellerini uzattı genç kadın.
Elleri öyle sıcaktı ki, eriyiverdi bütün borcu avuçlarının içinde.
Genç kadın gitmek üzereydi.
Adam son kez seslendi;
- Bana can borcun var!
Kadın irkildi;
- Can mı?
Sigarasından derin bir nefes çekti adam;
- Evet... Can borcun var. Sensizlik öldürüyor beni!
Hoşuna gitti sözler kadının
- Peki bu borcumu nasıl tahsil etmeyi düşünüyorsun?
Adam, biraz daha yaklaştı;
- Yum gözlerini!
Hiç tereddüt etmeden yumdu gözlerini.
Adam da yumdu gözlerini, masumca bir öpücük kondurdu
kadının titreyen dudaklarına.
- Bu ne şimdi yaptığın? diyerek çattı kaslarını kadın...
Adam, pişmanlıkla, memnunluk arasında gidip geldi. Kekeledi;
- Hayat öpücüğüydü!
Kısa bir sessizliğin ardından bu kez kadın öptü adamı şehvetle...
Adam, şaşırdı;
- Ya senin bu yaptığın neydi?
Genç kadın kapıya yöneldi;
- Veda öpücüğü!

Kalan borçlarına karşılık, yürek dolusu çaresizlik
ve bir de mor sümbüllerini masanın üzerine rehin bırakıp gitti genç kadın.
Adam koştu peşinden sümbülleri geri verdi kadına.
- Ne olur iyi bak umut çiçeklerime, solmasınlar...
Genç kadın sümbülleri aldı:
- Merak etme, gün aşırı sularım çiçeklerini!
Adam sevindi:
- Güneşe, suya gerek yok. Gülümse yeter!
Kadın gözden kaybolurken haykırdı adam,
- Umutlarımı kefil yaptım. Unutma, bana aşk borçlusun!
Haykırışı yağmura karıştı.
Kadın, yağmuru hissetmeyen kalabalığa...

3va

Ayrılığın İlanı

Gidiyor musun diye sorma bana. Gönderen sensin. Ne terk etmeyi istedim seni, ne de daha yaşamadığımız bu aşkı toprağa gömmeyi. Senin kadar öfkeliyim ben de, senin kadar endişeli...

Bir dokunuşunla bin kenti yıkacak güç verirdin bana, ama inandıramadım seni. Sen sorgularken beni kafanda, ben gözlerinin içine bakıyordum kuşkuyla. Bir tek sözün bağlardı beni sana, oysa sen hep susmanın koynunda..

Aşkın içine bir kez girdi mi kuşu, teslim alır bedenleri de. Sütten çıkmış at kaşık değildim ama yalanı sokmadım iki kişilik dünyamıza.
O dünya ki, bazen minicik bir odada bazen kentin ortasında şekillendi. Nasıl da güzeldi. Zaten varsın diye her şey güzeldi ama sen buna inanmadın.

Ah bu sorular... Yaşamak varken sevdayı delice, niye boğarız sorularla? Nasıl ikna edebilirdim seni? Ben "aşk" dedikçe sen "hayır" dedin. Zaten az konuşan sen, olumsuz ne kadar sözcük varsa bulup çıkardın ortaya. Ben bir şey diyemedim.

Ne kadar zarar vermişim sana meğer... Nasıl değiştirmişim seni... Oysa hiç böyle düşünmemiştim. Kimseye zarar vermek istemem ben. Kimseyi olduğundan farklı bir hale getirmek istemem. Ama öyle oldu işte... Demek ki gitmelerin zamanı geldi şimdi.

Çocukluğuna sığınır atlatırsın bu acıyı. Ne sevişmelerimiz kalır aklında ne sevda sözlerimiz. "Rahat değilim" diyordun ya, rahat ol artık. Gülüşlerini saklaman için bir neden kalmadı. Tedirginliğinin sebebi be kalktı ortadan.

Gidişim yürekten değil, zorunluluktan. Sanma bu toy sevdayı başka kimliklere taşırım. Sanma ki benden sakladığın dülüşlerini yalancı yüzlerde ararım. Seni de götürürüm yüreğimde. Yokluğunu taşırım.

Bulup bulup kaybettim seni.. Ne yazık ki toz-duman edemedim kuşkularını, ne yazık ki kalamadın bana. Öpücüğümün kokusu kalacak kapının eşiğinde. Kokladıkça bizi bir yanlışa mahkum ettiğini anlayacaksın.

Ne çok tanıdığımız var ayrılığımıza....

3va

AYRILIK

Ayrılığı seçtin mi herşeyi götüreceksin  yanında...
Geriye hiç bir şey kalmayacak.
Söylenmemiş sözler kalmamalı bıraktığın yerde
-ki ben en çok onları duydum-...
Gittin mi adamakıllı gideceksin.
Hiç bir özlem kalmamalı dönüşleri emziren...
Demem o ki böyle gidilmez.
Büyük olmalı ayrılık...
Uçsuz bucaksız, dursuz duraksız olmalı...
Telefonun numaraları sesime düşmemeli
Yolların yoluma değmemeli...
Hiç bir anıya,hiç bir dizeye, hiçbir şarkıya yenilmemeli
Ayrılık...
şiirler okununca unutulmalı, hasret
dokununca uyutulmalı..
ne bileyim
tek basına yiyeceğin sofrana
iki kişilik servis açtığında susacaksın,duracaksın...
Gitmenin hakkini vereceksin...
Ayrılık gurur duymalı seninle.
Gidersen,sözün ayaklarına geçiyorsa,
ayakların yakınımdan geçmeyecek...
Ayrılığı seçtin mi büyük olacak ayrılık...
Hayallerimi Bırak
Yorgun oturur görünsem de köşemde
Yine sen varsın
Yalnız sen
Ve senle ilgili hatıralar
Avunmak hayallerle
Terkedilmişliğin kaderi
Unutmak kolaysa
Bu kadar üzgün insan neden var
Bir roman kahramanı kadar
Güçlü değilim
Biraz daha durursan
Ağlayıp yalvarabilirim
Arkanı dön ve sakın
Sakın bakma geriye
Acı çektirmeyi sevmezsin
Bilirim
Hayallerimi bırak
Umutlar senin olsun
Döneceksin sanarak
Yaşanmaz biliyorsun...

coffiner

Eline,yüreğine sağlık arkadasım cok güzel olmuş. Bizimle paylaştığınız için tesekkür ederim.Paylaşımlarının devamını bekliyoruz.(Pek yorum yapmam ama bil ki okuyorum!)

3va

teşekkür ederim coffiner ;)

3va

Her seyim sen...

Sen...Yüzümdeki gülüslerin,ellerimdeki terlemenin,yüregimdeki deli atisin sebebi...Her gece uykum,her sabah günesim.Yildizim,ayim,akan kanim.Bitmeyen MASALiM.Bahcemdeki cicegim,cicekteki rengim.Gökyüzüm,denizim,mavim ve sen...

Sevdamin adresi,askimin menzili,yasadigim hayat sen... Sebebim, niyetim, gelecegim, gecmisim, bilinmezligim, belirsizligim, kararliligim, kararsizligim sen... Bitmez yolculugum, sonsuzlugum, bebegim sen...

Hani gidecek olsan, yollarina sererim tüm kir ciceklerini. Bilirim basamazsin ciceklere de yine kalirsin benimle, üzülecek olsan, icim erir, kalirim öyle. Seni bir üzen sey beni bin üzer inan. Kiriyorsam seni, bu benim densizligimdendir, sasirmisligimdandir. Kendinle kavgaliyim ben. Bir yanim sana tutkun, bir yanim cok bencil. Kayboluslara vuruyorum kendimi, seni üzdügümü bilmeden. Her kaybolusum yara aciyor sende biliyorum. Ah ben, nasil da vurdumduymaz olabiliyorum bazen... Bakma bana birtanem, icimdeki askin büyüklügünü ölcme sakin bunlarla. Seviyorum diyorsam seni, öyle. Gereginden fazla 'ERKEGİM' bazen, bagisla...

Seni bilirim ben, bir tek seni. Seni söylerim, seni duyarim her yerde ve her zaman. Sensiz olmaya gücüm yok artik, sensizlige katlanmak benim harcim degil. Seni her seyinle, ay parcasi yüzünle, durusunla, gülüsünle, bakisinla, konusmanla, cocuklugunla, olgunlugunla, kizginliginla, saskinliginla, güclülügünle, zayifliginla kabul etmisim bir kere. Ne degis, ne de degistir beni. Biz böyle sevdik birbirimizi. Seni sen yapan ne varsa kabulümdür hepsi.

Seni özlemek diye bir seyde var bu hayatta ve bu bazen öylesine dayanilmaz oluyor ki... Yoklugunu yasamayi beceremiyorum, üzgünüm. İcimdeki o 'fazla erkek' yoklugunda cekilir bir köseye ve ben gücsüzlügümle basbasa kaliyorum. Katlanamiyorum anla, sensizligi 'yok' hükmünde sayiyorum. Sensizlik diye bir sey yok, öyleyse sensiz kalmak da yok.

Simdi hangi denizin kiyisindaysan, hangi gögün altindaysan önce o sonsuz mavilige sonra da basini yukari kaldirip yildizlara bak. Askimi, yüregimi, icimdeki seni mavilere yükleyip gönderiyorum, tut onu. Tut ve birakma...
Ben maviyi sende buldum, beni baska reklerle kandirma...

3va

Ay parcasi sevgilim

Agladigin zaman yanaklarindan süzülüyor ya gözyasi, ben o zaman ölüyorum iste. Seni üzen ne varsa hepsiyle savasmak, bir bir yok etmek istiyorum. En deger verdigim sey sensin. Hep gül istiyorum, cünkü mutlulugu hak ediyorsun. Sevilmeyi hak ediyorsun.

Asklar zamanla erozyona ugrar ya, benimki öyle degil bebegim. Her an, daha cok seviyorum seni. Hep daha cok. Bir önceki günden farkli, daha heyecanli, daha tutkulu. Seni sevmeyi yazip, seni sevmeyi okuyorum, Senden önce de bir hayatim vardi evet; ama, simdi senden öncesini anmiyorum. Anilarimi sadece seninle doldurmak istiyorum. Senli anilarim olsun, onlari anlatayim. Dinleyen hayran olsun, kiskansin. Onlar kiskandikca ben övüneyim "iste benim sevgilim" diyeyim.

Sensiz olmanin düsüncesi bile deli ediyor beni. "Ya gidersen" diye düsündügümde üsüyorum, titriyorum, korkuyorum. Direnme gücüm azaliyor, bir yok olusun baslangicindaymisim gibi hissediyorum. Seni kaybetmeyecegime dair yeminler ediyorum o zaman. Sonsuza dek hep seni sevecegime, hep sana bagli kalacagima ant iciyorum.

Ah o gülüsün, nasil da huzur veriyor bana. Nasil da anlamli kiliyor yasamimi. Sen gülerken ben sadece seni izlemek istiyorum. Allah'a bir kez daha sükrediyorum, seni bana bir melek olarak gönderdigi icin. Seni bulmami sagladigi icin. Gercekten, ya olmasaydin? Kimlerle avutacaktim yüregimi? Hangi sahte askin koynunda gecirecektim mutsuz ve anlamsiz günlerimi?

Ey ay parcasi sevgilim, yasayabildigimiz kadar yasayacagiz birlikte. Her bir an bizim icin vazgecilmez olacak. Her bir an tadina doyulmayacak sekilde hafizalarimiza kazinacak. Sevecegiz birbirimizi, sevgiyle besleyecegiz yüreklerimizi. Kocaman yürekli insanlar olacagiz, bizi seven herkese sevgimizden pay ayiracagiz. Bir korunak kuracagiz iki kisilik dünyamiza, hic kimse zarar vermesin diye. Biz olacagiz, ikimiz olacagiz. Biz olmanin ne demek oldugunu anlayacagiz, herkese anlatacagiz.

"Beni cok sevmeni istiyorum" diyordun ya askim, cok seviyorum seni. Hicbir ifade tarzinin anlatamayacagi kadar cok. Ölcülemeyecek kadar cok...

3va

Her an daha cok...
    Cogalarak seviyorum seni, giderek daha cok... Her seyi yeniden ögrenir gibi, ögrendiklerimi biriktirir gibi, cogala cogala. Uzakliginda da, yakinliginda da, her zamanda ve her mekanda...

Geceleri kisaltip gündüz oluyorsun, gündüzleri bitirip yildiz oluyorsun. Daha cok seviyorum seni, yaramin kanamasini kesen bir ilac gibi. Bir kivilcimdan, bir yangina dönüsür gibi, büyüyerek ve daha cok. Her an daha cok.

Seni sevmenin nöbetini tutuyorum, yüregim ellerinde. Karda, kista, deli yagmurda. Mavide ve yesilde. Parlakligi giderek artan bir cicek gibi. Sevdikce cogaliyor benim parlakligim da...

Sevdikce cogaltiyorum seni, cogaldikca daha cok seviyorum. Yollardaki sisi savuruyorum, rüzgar oluyorum. Aydinliga kosuyorum. Yüzünü tasiyorum rüyalarima, ellerin dariliyor, onlari da cagiriyorum. Gülüyorsun, gülüsüne hayran oluyorum. Sevdikce hayranligim da cogaliyor.

Sevdam hep bir an öncesinden daha büyük. Askim daha kararli, bulmusken seni kaybetmemek adina. Seni seviyorum, yasama sevincim cogaliyor, icimdeki kuslar cogaliyor, kanat cirpislarini dinle. Hepsi senin askina ucuyor.

Görmesek de birbirimizi ne gam! Varsin iste, oradasin. Onca ask ögretmedi; ama, simdi yalnizken de ögreniyorum seni sevmeyi. Ögrendikce daha da cogaltiyorum seni sevmeyi. Özlem askin cicegi, özlemle birlikte askin da cogaliyor.

Kac acinin sinavindan gectim ve basardim sonunda. Bir tek aciyi azaltiyorum icimde, seni cogaltiyorum, cogalttikca aci yok oluyor. Simdi yildizlari daha büyük gecelerin, daha cok. Seninle birlikte yildizlar da cogaliyor.

Korkma, ne kadar cogalirsan cogal, yüregim askini tasirmayacak kadar büyük. Sana dair ne varsa hepsini tasiyacak kadar güclü. Senden gelecek herseyi kucaklamaya hazir. Seni cogalttikca atacak. Gelecegini bilirse, sensizlige de dayanacak. Ve sevgilim bu ask seni de cogaltacak...