ŞİİR TADINDA KALIN

Başlatan 3va, 11 Oca, 2006, 01:48

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

3va

Eger istersen....
     Yağmurun yeni ıslattığı taze toprağın kokusunu duyduğunda, aklına ben gelmek isterim. Ya da gözlerin denizin maviliğine daldiğinda... Uzakta, ufuk cizgisinde sadece dumanı görünen o geminin içinde, benim olduğumu düşünmeni isterim.
      Beni hatırlamak istersen, her yeni doğan günle birlikte çıkarım karşına, güneş olur ışığımla aydınlatırım seni. Buram buram bir kahve kokusu olurum. Sokakta oynayan çocukların sesinde, işe gitme telaşına düşmüş insanların gözünde, yere düşmüş yapraklarin çıtırtısında bulursun beni.
      İstersen, duydugun her ses beni hatırlatacaktır sana. Bazen bir kuş olup öterim pencerende. Bazen bir seyyar satıcı olup kapında bağırırım. Bazen bir tren gibi tıkırtılarla geçerim önünden. Sözlerini ezbere bildiğin ve söylemekten asla bıkmadığın şarkı olurum. Sen o şarkıyı değil beni söylersin aslında.
      Beni görmek istersen hep karşında olurum. Gökyüzündeki beyaz bulutların arasındayım ben. Başını yukarı kaldırman yeterli beni görmek için.
      Yolda rastladığın herkes benimdir aslında. Dostlarına selam verirken o selamı ben alırım. Komşunun hatırını sorarken aslında bana 'Nasılsın?' demişşindir.
      Benimle çıkarsın yola her sabah, aksam evine benimle dönersin. Gittiğin her yere gelirim seninle. Sen yorulduğunda yorulurum ben de. Sen oturduğunda oturur, kalktığında kalkarım.
     Eğer istersen, bütün gece başucunda saçini okşarım sen uyurken. Yüzünde gülümsemeyle uykuya dalışını izlerim.
     Bana dokunmak istersen, bir çiceğin yapraklarında olurum ben. Yeşilin, kırmızının, sarının, mavinin en canlısındayım. Elini uzattığın her yerdeyim. Dokunmak istersen bana kendine dokun. Dudaklarındaki ateşim, tenindeki sıcaklık. Vücudunu ürperten rüzgarım ben.
     Hiç gitmedim ben. Oradayım, beni görmek, bana dokunmak, beni hatırlamak istediğin yerde.
     Yüreğinde...

Sen hep yüregimdesin bidenem, canımın en iç canısın sen..
     Evet.. Sen hep seni görmek hatırlamak istedigim yerdesin....
     Ama ben yine de cok özlüyorum seni bebişim
     Seni cok özlüyorum :( :( :(

Abdulllah

sağollasın ellerine sağlık ;)
SanaL AleM İşte DalGasıZ DenİzE HerkeZ KapTaN ?

3va

sende saol KalbimSende ;)

3va

Farkında mısın..
Son günlerde ne kadarda aciz kaldık..
Bize ait cümleler kurmaktan...
Bırak seni seviyorum demeyi..
Bir günaydını bile çok görür olduk birbirimize..
Tükenen sevgimiz mi?
Yoksa yoksa dilimiz mi varmıyor?
Ne sen bana iyimisin? Diyorsun..
Ne ben sana günaydın...
Farkında mısın?
Ağzımızı bıçak açmıyor..
Sebepsiz değil yavan kelimelere başvurmamız..
Saçlarını bile taramıyorsun eskisi gibi..
Benimse içimden gelmiyor traş olmak..
Eskiden daha zili çalmadan açardın kapıyı...
Kokunu taa aşağılardan duydum derdin..
Özledim derdin..
Kısar gözlerini..
Ya sen? Ya sen? derdin..
Öylece sarılıp kalırdık kapı eşiğinde..
Kaç gecedir koltuğun bir kenarında uyuyup kalıyorum..
Öyle arttı ki üstelik son günlerde romatizmalarım..
Adeta kar yağıyor geceleri sol omzuma...
Sana ilaçlarımın yerini korkudan soramıyorum..
Ya cevap vermezsen? Ya git kendin al dersen?
Korkuyorum işte..
Sevginin tükendiğini bilmekten korkuyorum..
Dün ilk defa kahvaltı etmişsin beni kaldırmadan..
İlk defa çayı dün soğuk ve şekersiz içtim..
Kaç zamandır adımla seslenmiyorsun bana..
Bir tabloyu meydana getiren iki unsur gibiyiz..
Senin vurdumduymazlığını benim aksiliğim tamamlıyor...
Sen ayrı odadan kalkıyorsun..
Ben taa uçtaki odadan..
Bir suçlu gibi öne eğip başımızı..
Öylece geçiyoruz yanından birbirimizin..
Hiç umursamadan...
Yok yok... Bu böyle olmayacak...
Ya sen aç kıza telefon.. Ya ben..
Bu böyle olmayacak..
İstersen oğlanları sen ara..
Onlar seni daha bir severler...
Kısaca ya ben gidiyim...
Ya sen...
Belkide bir zaman ayrı kalırsak..
Kimbilir..
Belkide..
Özleriz birbirimizi..
Bu günleri hiç düşünmeden..
O hoyrat o pervasızca harcadığımız aşkımıza
nasıl muhtacım şimdi nasıl..
Bilemezsin...
Olsun.....
Bir müddet yemeği dışarda yerim...
İlaçlarımı masanın üstüne geceden dizerim..
Parmağıma ip bağlarım.. Falan...
Ya da istersen?
Ben gideyim?
Gidiyim de...
Nereye...
Galiba.. Galiba yaşlanmamalı insan..
Suç.. Suç erkek veya kadın olmakta değil..
Suç dediğim gibi.. O hoyratca harcadığımız yılların
Bir bedeli olmalı....
Nerede sabahları
Cama vuran kuşlarımız?
Nerede saksıdaki çiçeğin yaprakları..
Nerede o sevgimiz?
Nerede saygımız?
Yok oldu o eski aşkımız..
Farkında mısın?
Farkında mısın?
Artık iki yabancıyız...
Dün o filmi seyrederken ağladığını gördüm..
Sanma ki farketmedim..
Sanki ikimizin son dönemi..
Ne kadar açığa vursakta öfkemizi
Gem vuramasakta alışkanlıklarımıza..
Demek ki bazı şeylerin çook geç anlaşılıyormuş değeri..
Bir ara gözüm takıldı saçlarına karışmış aklara..
Benimse kış çoktan oturmuştu şakaklarıma...
Hatırlar mısın?
Hani ilk yemeğe çıktığımız günü?
Nasılda elim ayağıma dolaşmıştı hani?
Hatırlarmısın? Bir mecal kalırcasına güldüğünü?
Şimdi ise bak..
Yüreğimiz bir mecal...
Dağbaşı yalnızlıklarına mahkum ettik birbirimizi..
Ne zaman biter bu suskunluğumuz bilmem!
Ya bir ölüm anı çığlığıyla!
Sahi ?
Sahi??
Sahi ben ölürsem ağlar mısın?
Bana ?
Bana hiç sorma..
Düşünmek bile acıtıyor içimi..
Cam kesiği acılara gark oluyorum..
Hem..
Benim bildiğim önce erkekler ölür!
O zamanda sen ?
O zamanda sen kalacaksın yapayalnız...
Ne yapar? Ne edersin bu koca şehirde?
Kim getirir her sabah o çok sevdiğin taze fırın ekmeğini?
Kim sular bahçeyi? Kim budar yediverenlerini?
Ya kim koyar? Sen daha uyanmadan yastığına o en güzel gülleri...
Zor değil mi...
Yaşamın en zor tarafı işte...
Kolay değil alışkanlıklardan bir an için vazgeçmek..
Zaten...
Zaten benim tek alışkanlığımda SENSİN..
Yok yok....
Senden vaz geçemem...
Zaten benim bildiğim.. Erkekler özür dilemeli ilk...
Galiba daha bir yakışıyor Seni Seviyorum demek erkeğe..
Yok yok.. Bu sabah kalkınca ilk işim sana sarılıp
ve hiç yüksünmeden ve kırgınlığı bir yana atıp..
Seni Seviyorum demeliyim..
Günaydın demeliyim...
Günaydın...
Günaydın bitanem..
Seni Çok Seviyorum....
Nerede sabahları cama vuran kuşlarımız?
Nerede saksıdaki çiçeğin yaprakları...
Nerede o sevgimiz?
Nerede saygımız?
Yok oldu o eski AŞKIMIZ...
Farkında mısın?
Farkında mısın...
Artık iki yabancıyız....

Abdulllah

Yok oldu o eski AŞKIMIZ...
Farkında mısın?
Farkında mısın...
Artık iki yabancıyız....

Teşekkürler
SanaL AleM İşte DalGasıZ DenİzE HerkeZ KapTaN ?

3va

KalbimSende saolasın..

3va

Sana uzaktan bakıyorum. Sana bakmak inanılmaz mutlu ediyor beni. Sen gidince aklım da senin peşinden sürüklenip gidiyor, yüreğim de.. Yanında biri mi var, ona bir şey mi söylüyorsun, onunla gülüyor musun... İçim yanıyor..  Ama senden sonra gördüğüm o insan birden senden biri oluyor. Senin baktığın her yer artık güzel, senin konuştuğun her insan özel oluyor.

Sen evine şu yollardan gidiyorsun. Ardından yürüyorum. Beni fark etmiyorsun. Önünden geçtiğin evlere,  gölgesinde yürüdüğün ağaçlara, her gün bindiğin otobüse bakıyorum. Senin gözünle bakıyorum.. Sen yokken de o yollardan defalarca geçiyorum. Senin kokun, senin havan, senin auran sinmiş havaya... Sanki seni soluyorum...

Akşamları ne yaparsın acaba? Sofraya oturduğun zaman yanında kimler var? Hangi yemeği severek yersin, neyi sevmezsin? Kitap okur musun? Hangi kitapları seversin? Ne tür filmlerden hoşlanırsın? Televizyon izler misin? Gece sokağa çıkar mısın? Arkadaşlarınla en çok neye gülersin? En çok kim kızdırır seni...? hangi futbol takımını tutarsın?

Bilmeliyim.. Senin hakkındaki tüm ayrıntıları öğrenmeliyim. Çünkü ben de o filmlere gideceğim, ben de o dizileri izleyeceğim, ben de o yemekleri seveceğim ya da nefret edeceğim. Bilmeliyim... Baştan kuruyorum dünyamı. Seninle yaşamaya başlıyorum..

Onca kalabalığın içinde, karmaşık yaşamın ortasında eğer sen varsan daha seni görmeden bir kuş gibi çırpınmaya başlıyor yüreğim.. Bir ışık çarpıyor yüzüme, bir sıcaklık yürüyor göğsümde.. Anlıyorum ki sen varsın.. Sen ordasın.. Sen gelmişsin... Bakmadan, başımı çevirip seni görmeden varlığının farkındayım.

Ey uzak uzak baktığım.. Göz göze gelmeden, saçını okşamadan, değil rüyayı, bir cümleyi paylaşmadan sevdiğim sevgilim... Bir aşk filiz verdi, fidan verdi, kök saldı içimde. Onu sana göstermek için ömrümü veririm...

By_Senator

Benımde bır yazım var buna benzer sonu şöle bitiyor ..

Sen yoktun,ben ise her zaman seni bekledim. Belki gelir seversin diye değil. Sadece senı bekledıgımı bılesın dıye.. Halbukı gelmeyecegını bılıyorum ve buna kendımı alıştırmaya calısıyorum ..
Ve Şimdi sen geLdin ama ben gidiyorum ..

Paylaştıgın ıcın tşk ederım

3va

yüregine sağlık
değerli satırlarını paylaştığın için
ben teşekkür ederim arkadaşım ;)

3va

BiR SEVDADiR GÜLÜSÜN

Gülüsün...Hic kimsede olmadigi kadar icten,hic kimsede olmadigi kadar yumusak.Gülüsün,gözlerine yansiyan isik.Sen gülüyorsun,ben bir diyardan digerine sürüklenen serüvenci oluyorum.Gülüsün cocuk,haylaz,yaramaz,umursamaz...Ve bir o kadar da uslu,söz dinleyen,huzur veren...

Gülüsün,damarlarima isliyor,bagimlilik yaratiyor.Bir tutku,vazgecmesi mümkün olmayan.Bir hayat senfonisi,her noktasinda aski saklayan.Sevmeyi bilen gülüsün,sevdikce sevdiren gülüsün...

Özlemin en koyusu senin gülüsüne konaklanmis.O gülüsü görmeden yasamak öyle zor ki...Sinirsiz okyanuslarin,en mavi denizlerin beyaz yelkenlisi...Umudun ta kendisi...Menzili olmayan bir ucus,sonsuzlukta kaybolus...

Güven veren gülüsün,cesaret veren...Hayatin bütün kaypakligina,ikiyüzlülügüne ve acimasizligina direnme gücü veren.Yasama sevincini her gördügümde yeniden yüregime yerlestiren gülüsün...

Sen güldükce gülüyor cevremde kim varsa,ne varsa.Sen güldükce isil isil yaniyor yildizlar,her birine senin adini verdigim yildizlar.Simdi sadece senin gülüsünle aniyorum onlari.Gülüsün,ayazi isitan bahar,sari sicagiserinleten rüzgar.

Alabilecegim en degerli armagan;gülüsün,icinde her sevinci barindiran bir hazine.En beklenmeyen sürpriz,hep beklenen mutluluk.

Gülüsün,kötüye karsi en soylu baskaldiris.iyinin en kadim dostu.Mücadele eden,yenilmeyen ve askin zaferini ilan eden...

Sevdiklerine alcakgönüllü,zarar vereceklere kalkan.Soran,sorgulayan;ama,asla yargilamayan gülüsün...
Bedenimi saran ates,icimdeki ürperis,ellerimdeki titreyis gülüsün.Tükenmeyecek heyecan,sonu gelmeyecek öykü,anlatilmaz bir duygu seli...

Seni anlatan en iyi tarif gülüsün,icinde ne varsa disina yansitan.Saklamayi bilen;ama,gizemden hoslanmayan.Baktikca, "iyi ki yasiyorum " dedirten...Varolusuma anlam katan gülüsün...

Baktikca Allah a sükrettiren ve " Hayatimdan hic cikmasin " diye dua ettiren gülüsün.Damla damla yagan yagmur,yanimdan hic ayirmayacagim ugur...Gecenin durgunlugu,gündüzün hareketi.Renklerin en güzeli,ciceklerin en tazesi...

Ve bu sevdanin sebebi...

Gülüsün....

3va

"Ne yapıyorsam ne düşünüyorsam hep senin için.. Bir boşlukta gibiyim gidersen o boşluğa düşecek gibiyim. Sen varsın dayandığım. Bir tek sen.. Karanlık korkusu, yalnızlık korkusu var ciğerime inen, biraz sigara dumanı, biraz sevgimin acı veren yani...

Sen varsın diyorum ya, aslında yoksun; sensiz olmaz diyorum ya, aslında sensiz yaşıyorum... Bir de sevgin olmasa beni yaşatan. Beni asıl boşlukta tutan, derde boğan senin o masum sevgin. Canimin nefes alamayan parçası, bir tanem, bir çiçeği düşün susuz yasayabilir mi..? Ben bir çiçeğim güzel olması önemli değil senin çiçeğinim, sen yokken boynu bükülen sen varken capcanli, hayat dolu fakat her zaman solmaya mahkum bir çiçek... Çiçekler içlerinde su olmadan yasayamazlar. Bende böyleyim işte. İçimde sen olmadan yaşayamam. Belki yanımda değilsin ama içimdesin, içimde bir karanlıksın.

Üzülme seni seviyorum diye, üzülme böyle oldu diye.. Ben biliyorum senin hatan değil, hata bende.. Sen sadece masum bir yüzsün. O yüzün hatlarını ben yaşıyorum, başkasına gülümsediğinde gerilen yüzünün acısını ben çekiyorum. Sakın ağlama, gözyaşlarına dayanamam...

Beni yüzünde bir leke olarak düşün, hep seninle olacak hatta seninle beraber toprağa girecek bir leke.. O leke seni güzelleştiriyor olsun. Sev o lekeyi ama leke olduğu için, seni güzelleştirdiği için değil.! Değersiz bile olsam ömrünce yanında taşıyacağın her hangi bir şeyin olayım fakat beni sakın unutma.

Senden öncesi diye bir şey hatırlamıyorum. Senden sonrasının da olmasını istemiyorum. Seni yanlış yazılmış bir yazı gibi silmek istemiyorum kaderimden. Belki de o yüzden kurtulamıyorum neden bu kadar çok sevdiğimi merak ettiğin sevgiden.

Sana son bir şey söylemek istiyorum. Sen gülerken ben ağlıyor olursam, sakın benim için üzülme. Kimseye ah etmem, kimseye düşmanımsın demem. Bana en büyük kötülüğü edene bile.. Ama biri seni üzüyor yada üzerse iste o benim düşmanımdır. Sakin benim için üzülme "beni bana düşman etme"
Sonbaharda yeşeren umutların olsun seni gerçekten seven çiçeğin...""
      Çaresizim dön!
      Seni kaybetmeye dayanamam elimde değil bu
      Seni düşünmeden edemiyorum..
      Seni düşünmeden geçip giden bir tek  saniyeyi bile
      kayıp sayıyorum ve yasaklıyorum kendime...
      Hiç bir zaman ümidimi kaybetmeyeceğim,
      Ben seni burada hep bekleyeceğim...
      Ta ki yok olup gidene kadar..
      Bir dilek tut sevdiğim bu gece gökyüzünden
      Bir yıldız daha kayıyor...

3va

Vazgecilmezim

insanin icine isleyen bir ayaza ev sahipligi yapan kis sabahinda,disardaki iki metre kari bile eritebilecegini düsünüyorsam...
    Uykudan yüzümde mutlu bir gülümseme ile kalkip benimle birlikte uyanan güne senin adini veriyorsam...
    Evimin bütün duvarlarinda senin yüzünü görüp,bana baktigini hissediyorsam...
    Ve bu beni her gün hep ayni sekilde heyecanlandiriyorsa...
    ictigim cayin sekeri,sigaramin dumani,kahvaltimin her lokmasi sen oluyorsan...
    Sokakta bana bakan her insan,yüzümdeki tarifsiz sevinci görüp hayrete düsüyorsa...
    Sevdigin sarkiyi defalarca basa alip bikmadan defalarca dinleyebiliyorsam...
    O sarkinin her sözüne seninle ilgili ayri bir anlam yüklüyorsam...
    Yüzlerce kisinin arasinda bile kadehimi sadece senin serefine kaldiriyorsam...
    Basimi döndüren seyin aslinda icki degil,sana olan askim oldugunu biliyorsam...
    Yorucu bir günün sonunda ufacik bir sözünle,bir gülüsünle uzun bir tatilden dönmüs gibi enerji doluyorsam...
    Ve o enerjiyle hic uyumadan günlerce calisabilecegimi duyumsuyorsam...
    Gün boyu saatleri,dakikalari sayip "Neden gecmiyor bunlar" diye hayiflaniyorsam...
    Ve hep seninle bulusacagim ani bekliyorsam...
    Kitap okurken seni düsünmekten kendimi alamayip ayni satiri defalarca tekrar ediyorsam...
    Sonra sana bunu anlattigimda birlikte ne kadar gülecegimizi düsünüp keyifleniyorsam...
    Seninle ilgili planlar yapiyorsam...
    Sadece varsayimlara dayali olsa bile o planlari mükemmellestirmek icin  her ayrintinin üzerinde dakikalarca düsünüyorsam...
    izledigim filmdeki basrol oyuncularinin yerine kendimi koyup "Biz olsaydik böyle yapardik" diyorsam...
    Yüzyillardir sevgililerin kullandiklari klasik sözcüklerin benim duygularimi anlatmaya yetmedigini fark ediyorsam...
    Yine de bunlari söylemekten hic ama hic bikmiyorsam...
    Askimin coskusunu sana yansittigimda senin de bana ayni coskuyla karsilik verecegini biliyorsam...
    Kahkahanin en güzelini seninle atacagimi,yemegin en güzelini seninle yiyecegimi düsünüyorsam...
    "Hayatinin en anlamli seyi ne" diye sorduklarinda tereddüt bile etmeden senin adini verebiliyorsam...

Sen benim icin vazgecilmez olmussun demektir....

3va

SENSiZLiGE SiTEM

En aci yalnizlik,senin verdigin yalnizlik oluyor.Sen yokken hersey dügümleniyor bogazima, yutkunamiyorum. Nefes alamiyorum, sıkısıyor kalbim. Bulundugum yerde yigilip kalacakmisim ve bir daha hic kalkamayacakmisim gibi geliyor bana.

Oysa senden önce de yalniz kaldi bu yürek. Gidenlerin biraktigi tortuyu tasimayi bildi. Bir tek sen böyle caresiz birakiyorsun beni. Bir tek sen yoklugunla beni ölüme tasiyorsun.

Ama elini uzattiginda degisiyor hersey. Yoklugun dilimde biraktigi o aci tat, kalbimdeki o agri, yüzümdeki o üzgün tavir kayboluyor. Yüregim deli bir irmak gibi caglamaya basliyor. Hic bitmeyen bir coskunun icinde buluyorum kendimi.

Renklerin güzelligini yeniden kesfediyorum. Her renge senin adini veriyorum. Baska hicbir duygu sana yakin olmanin, seninle olmanin verdigi hazzi vermiyor bana. Sana ulasacaksam eger, hic sikayet etmeden kat ediyorum kilometreleri. Yollari, icimdeki tarif edilmez o deli heyecanla asiyorum.

Gördügümde seni, titriyorum, bir yaprak gibi sallanmaya basliyorum. Saklayamiyorum gülüslerimi. Sevinc duygusu, yüzümden bütün hücrelerime yayiliyor. "Ne güzel" diyorum."Yasamak ne güzel..."

Gercektende öyle... Seninleyken hicbirseyden korkmuyorum. Her zorluga katlanabilecek gücü sen veriyorsun bana. Bir de anlatabilsem sevdani... Yetersiz kaliyorum, bu aski tarif edecek kelime bulamiyorum. Yaptigim her seyde, gittigim her yerde sen de oluyorsun.

Yine de seni sana sikayet etmekten baska carem yok. Zamansiz gidislerin felc ediyor beni, yapma... Böylesine severken seni, yoklugunun acisina dayanmak kolay olmuyor. Hani sen varken tikir tikir isleyen zaman, yoklugunda duruyor. Ne gece geciyor, ne gündüz. Ne ictigim suyun tadi var ne yedigim yemegin. Günlerce ac kalsam hissetmem, biliyorum.

Sitemdir, dogru. Yoklugunun bu kadar dayanilmaz oldugunu söylemeyip de saklasam kime faydasi olacak?Her zaman duygularin acikca ifade edilmesinden yana olan ben, bunu saklayabilir miyim ki?

Gitme yar,sensizligin o korkunc girdabinda tek basima birakma beni.

Seni yasamak istiyorum, seni...

C@NiK

YÜREÐİMİN GÖZLERİNDE

SEN VARSIN

O  kadar yürekten bakma bana

Zaten gökler bir ağıt armonisi

Rüzgârlar şaşırmış bir çağın bestesi

O kadar derinden bakma diyorum

Sabrın duvarlarını yıkar

Suç işlerim sonra

Kaderin cidarını zorlamaya

Ne senin hakkın